Yazlık ev arayanlar nelere dikkat etmeli?

1) Yazlık eviniz yaşam tarzınıza uygun olmalı

Yazlık evinizde geçireceğiniz zamanları düşünün. Sadece yaz aylarında kullanmak mı istiyorsunuz, yoksa ileride sonbahar ya da ilkbaharın ilk aylarıyla birlikte şehirden kaçmak için de yazlık evinizin doğru bir adres olmasını mı diliyorsunuz?

2) Bütçenizi belirleyin

 Satın almak istediğiniz yazlık ev için bütçenizi belirleyin ve buna uygun arama yapın. Bütçeniz, arama kriterlerinizi belirleyecektir.

3)Konum seçim

Hangi bölgede veya ilçede yazlık ev aradığınıza karar verin. Denize yakın mı olmalı, doğa ile iç içe mi olmalı veya turistik yerlere yakın mı olmalı gibi kriterlerinizi belirleyin.

4)Yazlık bölgeye hâkim emlak danışmanlarıyla çalışın

Bir emlak danışmanından yardım alın. Profesyonel bir danışman size uygun olan yazlık evleri gösterebilir ve size yardımcı olabilir.

5) Yazlık evi detaylarıyla değerlendirin

Yazlık ev seçenekleri özellikle bu aylardan hayli fazla. Beklentilerinizi karşılayacak bir yazlık ev yatırımı yapmadan önce bütçeniz kadar ihmal etmemeniz gereken bir konu da burada neler yapmayı planladığınız…

Bir yazlık evde mutlaka bulunmasını istediğiniz özellikleri alt alta sıralayarak bir liste çıkarmalısınız: “Havuzu mutlaka olmalı, denize yürüme mesafesi kısa olmalı, bahçesi bakımlı olmalı, verandası bulunmalı” gibi… Siz önceliklerinize ne kadar hâkim olursanız, karşınıza çıkan ilk uygun fiyatlı yazlık ev için aceleci davranmazsınız.

 

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak